İspanya Bayrağının Anlamı ve Tarihçesi

İspanya Bayrağının Anlamı ve Tarihçesi

İspanya Bayrağının Anlamı İspanya Bayrağı,üç yatay şeritten oluşur.Üstte ve altta birbiriyle eşit boyutlarda kırmızı şeritler bulunur,ortada ise kırmızı şeridin 2 katı büyüklüğünde turuncu şerit yer alır.Turuncu şeridin sol tarafında,yani göndere çekilen tarafında,kraliyet arması yer alır.Bu arma,4'e bölünmüş şekilde üzerinde taç bulunan sembollerden ve bu armayı koruyan her 2 tarafında bulunan Herkül Sütunlarından meydana gelmiştir.Bu sütunlar,Cebelitarık ve Cueta bölgelerini temsil eder. Herbir çeyrek rozet İspanya'nın krallıklarını temsil eder.Ayrıca bu armanın merkezinde etrafı kırmızıyla çevrili mavi bordürlü oval şeklinde olan,İspanya Kraliyet Ailesi'nin Burbon'un Evi sembolü bulunur.Kalkanın alt kısmında Grenada'yı temsil eden nar sembolü bulunur.Her 2 sütuna sarılı şekilde kırmızı bir helezonik kıvrım yada süslü yazı şeklinde yazılmış ve "ötesinde daha çok şey var" anlamına gelen "Plus Ultra"yazılı bir slogan bulunur.Kırmızı ve sarı geleneksel İspanyol renkleridir ve orijinal İspanyol krallıklarının hanedan armalarınlarından esinlenilmiştir. Başka hiçbir ülke, o zaman kırmızı ve sarı renkleri kullanmamıştır. İspanya Bayrağının Tarihçesi Mevcut İspanyol bayrağı 19 Aralık 1981 tarihinde kabul edilmiştir.Mevcut İspanyol bayrağına en yakın varyasyon 1785 yılında Carlos III'ün İspanya'da hüküm sürdüğü döneme uzanmaktadır.O zamanda,Bourbon Krallıklarından Fransa ve Sicilya'dan farklı bir bayrak isteniyordu.1931 yılında monarşi kaldırılana kadar kırmızı ve sarı renkler ulusal bayrakta kullanılmıştır.Yeni cumhuriyet, kırmızı, sarı ve mor yatay çizgili bir bayrağı kabul etmişti.Eski bayrak 1936 yılında yeniden ele alındı ve gerekli değişiklikler yapıldı.İspanyol bayrağı üzerindeki ana değişiklikler yıllar boyunca hep hanedanlık arması üzerinde olmuştur. İspanya Bayrağıyla İlgili İlginç Bilgiler Bayrak yemini 'jura de bandera' ismiyle çağrılır ve her yıl İspanyol gençlerinin askerliği sona erdiğinde gerçekleştirilir.Herhangi bir İspanyol vatandaşı yemin törenine katılarak yer alabilir.Vatandaşlar bayrak için başka bir şekilde yemin etmez. İspanya'nın dünya çapında oldukça yaygın olarak görülen bir sivil bayrağı da vardır. Bu ulusal bayrakla aynı,fakat üzerinde arma bulunmayan bir bayrak olarak kabul edilir.

Okunma:11881 / Tarih:16 Ağustos 2019
İspanya Bayrağının Anlamı ve Tarihçesi Bayrak İmalatı ve Satışı :Türkiyenin her yerine bayrak gönderimi yapmaktadır. Günümüzde bayrak Kitle iletişim araçlarından görsel olarak en görkemli kurumsal tanıtımlar içeresindedir. Bu ürün insanlara görsellik olduğundan dolayı bir şeyleri tarif etmeyi ve anlatmaya işaret ettiğinden dolayı tam bir mükemmel seyirlik görselliği sağlamaktadır.
İspanya Bayrağının Anlamı ve Tarihçesi Flamalar :Flama önemli bir reklam aracı olarak yer almaktadır. Bayrakların reklam ve tanıtımda etkili olmasının sebebi ise az, öz ve hassas anlatımını örnek olarak verebiliriz. Bayrak kulanım alanlarına göre iç ve dış mekanlardan kullanılmak üzere iki ana bölüme ayrılmaktadır. Kurumsal kimlik alanında bayrak hala liderliğini korumaktadır.İmalatçı Olarak kurumsal reklam yapmak isteyen firmaların sektörel adresi ve kimliğini oluşturmaya devam etmektedir. Bunun nedeni sektörde güçlenmek ve rakiplerinden ayrılmasını tanınmasını sağlamak için kurumsal kimliklerini yansıtması gerekmektedir.
İspanya Bayrağının Anlamı ve Tarihçesi Dijital Baskı Reklam ve Ürünler :Reklam ve Ürünler çeşitlerimiz mükemmel bir reklam ve tanıtım aracı olarak bulunmaktadır. Bayrakların imalatında ve tanıtımda bu kadar etkili olmasının sebebi ise bayrak imalatında firmamızın göstermiş olduğu kaliteli hizmetten kaynaklanmaktadır. Bayrak imalat işleminin kullanım yerlerine göre iç ve dış mekanlardan yer almak üzere iki bölümde bulunmaktadır.
İspanya Bayrağının Anlamı ve Tarihçesi :Ürünlerimizin tamamı iç ortam ve dış ortamlarda kolaylıkla kullanılmaktadır. Ürün çeşitlerimiz mükemmel bir reklam ve tanıtım aracı olarak bulunmaktadır. Bayrakların imalatında ve tanıtımda bu kadar etkili olmasının sebebi ise bayrak imalatında firmamızın göstermiş olduğu kaliteli hizmetten kaynaklanmaktadır. Bayrak imalat işleminin kullanım yerlerine göre iç ve dış mekânlardan yer almak üzere iki bölümde bulunmaktadır.